Cięgna dwukierunkowego działania (pchająco-ciągnące)

W naszej ofercie znajdują się wysokiej klasy linki pchająco-ciągnące, które składają się ze zbrojonej linki oraz osłony odpornej na rozciąganie i ściskanie. Pozwalają na przenoszenie siły w dwóch kierunkach. W większości są to linki sterujące, sterujące hydrauliką, gazu ręcznego, ssania (gaszenia), linki rozdzielacza, do sterowania joystickiem, a także stopniowej zmiany położenia.

Linki pchająco-ciągnące - zastosowanie 

Linki pchająco-ciągnące znajdują zastosowanie w koparkach, koparko-ładowarkach, ładowaczach czołowych, maszynach górniczych, maszynach hydraulicznych, wózkach widłowych, pojazdach specjalistycznych, pojazdach z żurawiem np. HDS i wielu innych maszynach oraz urządzeniach.

W tego typu linkach wkład powinien mieć prowadzenie na całej swojej długości, w pancerzu oraz rurkach prowadzących poza jego zakończeniami. Uniemożliwia to załamanie wkładu i umożliwia płynny ruch w obu kierunkach. Niezwykle istotna jest poprawna regulacja cięgna na jego mocowaniach, najczęściej gwintach. Kluczowym jest, aby cięgno wykonało swoją pracę, np. skok dźwigni, jednak nadal pozostawało napięte. Nadmiar „luzu” będzie powodował wychylanie się wkładu w cięgnie i w efekcie przedwczesne zużycie poprzez wyłamanie.

Nam warto zaufać

Jesteśmy doświadczoną firmą, która zapewnia rzetelne oraz terminowe usługi. Jeśli pojawiły się u Was pytania związane z ofertą, zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego. Służymy również fachowym doradztwem, ponieważ dysponujemy wiedzą merytoryczną na najlepszym poziomie. 

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Sprawdź również: