Produkcja i wyroby

Specjalizujemy się w mało- i średnioseryjnej produkcji cięgien na wymiar na podstawie rysunku lub wzoru dostarczonego przez Klienta albo indywidualnych ustaleń konstrukcyjnych.

Zapewniamy kompleksową obsługę: od konsultacji i ustaleń, poprzez wykonanie prototypu, po produkcję i dostawę gotowego wyrobu w zamówionej ilości. Kładziemy duży nacisk na elastyczność współpracy i bezpośredni kontakt z Klientem, co pozwala maksymalnie przyspieszyć realizację projektu.

Posiadamy długoletnie doświadczenie w produkcji specjalistycznych cięgien/linek oraz wałków giętkich do maszyn rolniczych i budowlanych, sprzętu ciężkiego, taboru kolejowego oraz nietypowych maszyn i urządzeń. Zajmujemy się także dorabianiem linek do samochodów zabytkowych oraz pojazdów z zabudową specjalną.

Produkcja cięgien na wymiar Produkcja i wyroby

Co wykonujemy?

Cięgna jednokierunkowego działania

Standardowo zbudowane są z linki pracującej w metalowej osłonie, pokrytej z zewnątrz tworzywem. W większości rozwiązań stosujemy dodatkową rurkę wewnętrzną z tworzywa, która poprawia właściwości cierne. Cięgno przenosi siłę w jedną stronę. Pracę powrotną zapewnia sprężyna lub mechanizm odciągowy.

  • gazu
  • hamulca
  • hamulca ręcznego
  • mechanizmów spustowych i blokad
Złóż zamówienie

Cięgna dwukierunkowego działania (pchająco-ciągnące)

Składają się ze zbrojonej linki oraz osłony odpornej na rozciąganie i ściskanie. Pozwalają na przenoszenie siły z dwóch kierunkach.

  • sterujące hydrauliką
  • drutowe gazu ręcznego, ssania i gaszenia 
Złóż zamówienie

Oferujemy zamienniki droższych, oryginalnych cięgien do maszyn rolniczych i budowlanych czołowych producentów.


Wałki giętkie

Projektujemy, produkujemy i dostarczamy wałki giętkie, które służą do elastycznego przenoszenia momentu obrotowego. Znajdują zastosowanie również w linkach prędkościomierza, zagęszczarkach, wibratorach betonu oraz przeniesieniu napędu maszyn i urządzeń.

Ruchomym wkładem wewnętrznym jest wałek zbudowany z naprzemiennie nawiniętych warstw drutów. Pancerze umożliwiają gięcie bez zmiany długości na promieniach.

Złóż zamówienie

Lance kominowe

Zaopatrujemy spółdzielnie kominiarskie oraz firmy serwisujące przewody wentylacyjne w specjalistyczne wałki giętkie do mechanicznego czyszczenia kominów i przewodów wentylacyjnych (tzw. lance kominowe).

Lance kominowe składają się z wkładu elastycznego (podobnie jak w linkach prędkościomierza, lecz o znacznie większej średnicy od φ8 mm)oraz z osłony zbudowanej ze spiralnie nawiniętego, metalowego drutu płaszczonego z zewnątrz zalanego tworzywem. Dla dodatkowej ochrony i sztywności na całość naciągamy rurę z PE. Wałek jest obustronnie łożyskowany w metalowych końcówkach osłony, zakończony z jednej strony sześciokątem 10 mm pod wiertarkę lub inny napęd. Od strony roboczej znajduje się gwint zewnętrzny M12, służący do przymocowania głowic łańcuszkowych lub szczotek.

Standardowo wykonujemy lance kominowe o długościach: 5 m, 10 m, 12,5 m oraz 15m. Zapewniamy również serwis i naprawę wałków naszej produkcji. Do „zadań specjalnych” możemy wyprodukować grubsze lance z wkładem  o średnicy φ10 mm.  

Złóż zamówienie