Produkcja i wyroby - linki i cięgna na wymiar

Specjalizujemy się w mało- i średnioseryjnej produkcji cięgien na wymiar na podstawie rysunku lub wzoru dostarczonego przez Klienta, albo indywidualnych ustaleń konstrukcyjnych. Jeśli więc są Ci potrzebne linki na wymiar o konkretnych parametrach i dopasowane do urządzeń różnego rodzaju, to serdecznie zapraszamy do kontaktu. Mamy wiedzę, doświadczenie i park maszynowy pozwalający na produkcję niezawodnych cięgien z krótkim okresem realizacji. Postaw na firmę specjalizująca się w produkcji cięgien na zamówienie już od lat 90 i zyskaj profesjonalnie wykonane komponenty dopasowane do Twoich potrzeb.

Produkcja cięgien na wymiar Produkcja i wyroby

Co wykonujemy?

Cięgna jednokierunkowego działania

Standardowo zbudowane są z linki pracującej w metalowej osłonie, pokrytej z zewnątrz tworzywem. W większości rozwiązań stosujemy dodatkową rurkę wewnętrzną z tworzywa, która poprawia właściwości cierne. Cięgno przenosi siłę w jedną stronę. Pracę powrotną zapewnia sprężyna lub mechanizm odciągowy.

  • gazu
  • hamulca
  • hamulca ręcznego
  • mechanizmów spustowych i blokad
Złóż zamówienie

Cięgna dwukierunkowego działania (pchająco-ciągnące)

Składają się ze zbrojonej linki oraz osłony odpornej na rozciąganie i ściskanie. Pozwalają na przenoszenie siły z dwóch kierunkach.

  • sterujące hydrauliką
  • drutowe gazu ręcznego, ssania i gaszenia 
Złóż zamówienie

Oferujemy zamienniki droższych, oryginalnych cięgien do maszyn rolniczych i budowlanych czołowych producentów.

Sprawdź również:


Wałki giętkie

Projektujemy, produkujemy i dostarczamy wałki giętkie, które służą do elastycznego przenoszenia momentu obrotowego. Znajdują zastosowanie również w linkach prędkościomierza, zagęszczarkach, wibratorach betonu oraz przeniesieniu napędu maszyn i urządzeń.

Ruchomym wkładem wewnętrznym jest wałek zbudowany z naprzemiennie nawiniętych warstw drutów. Pancerze umożliwiają gięcie bez zmiany długości na promieniach.

Złóż zamówienie

Lance kominowe

Zaopatrujemy spółdzielnie kominiarskie oraz firmy serwisujące przewody wentylacyjne w specjalistyczne wałki giętkie do mechanicznego czyszczenia kominów i przewodów wentylacyjnych (tzw. lance kominowe).

Lance kominowe składają się z wkładu elastycznego (podobnie jak w linkach prędkościomierza, lecz o znacznie większej średnicy od φ8 mm)oraz z osłony zbudowanej ze spiralnie nawiniętego, metalowego drutu płaszczonego z zewnątrz zalanego tworzywem. Dla dodatkowej ochrony i sztywności na całość naciągamy rurę z PE. Wałek jest obustronnie łożyskowany w metalowych końcówkach osłony, zakończony z jednej strony sześciokątem 10 mm pod wiertarkę lub inny napęd. Od strony roboczej znajduje się gwint zewnętrzny M12, służący do przymocowania głowic łańcuszkowych lub szczotek.

Standardowo wykonujemy lance kominowe o długościach: 5 m, 10 m, 12,5 m oraz 15m. Zapewniamy również serwis i naprawę wałków naszej produkcji. Do „zadań specjalnych” możemy wyprodukować grubsze lance z wkładem  o średnicy φ10 mm.  

Złóż zamówienie

Linki na wymiar – kompleksowa obsługa

Zapewniamy profesjonalną obsługę dostosowaną do potrzeb klienta – niezależnie od liczby zamówionych sztuk. Każde zlecenie na linki na wymiar traktujemy z jednakowym priorytetem.

Zapewniamy kompleksową obsługę: od konsultacji i ustaleń konstrukcyjnych, poprzez wykonanie prototypu, aż po produkcję i dostawę gotowego wyrobu w zamówionej ilości. Kładziemy duży nacisk na elastyczność współpracy i bezpośredni kontakt z Klientem, co pozwala maksymalnie przyspieszyć realizację projektu. Nawiązując współpracę z MZ-LINKA, możesz mieć pewność, że cały proces realizacji Twojego zamówienia będzie poprowadzony w sposób profesjonalny, a produkt spełni Twoje wymagania jakościowe. Linki na zamówienie to nasza specjalność!

Produkcja linek na wymiar każdego rodzaju

Posiadamy długoletnie doświadczenie w produkcji specjalistycznych cięgien oraz wałków giętkich do maszyn rolniczych i budowlanych, sprzętu ciężkiego, taboru kolejowego oraz nietypowych maszyn i urządzeń. Zajmujemy się także dorabianiem linek do samochodów zabytkowych oraz pojazdów z zabudową specjalną. Niezależnie od tego, jakie są Twoje potrzeby – z pewnością uda nam się wypracować rozwiązanie, które Cię zadowoli. Zapraszamy do kontaktu w celu przekazania nam szczegółów zlecenia i złożenia zamówienia!