O nas

Dostarczamy cięgna dla przemysłu ciężkiego i kolejowego, do maszyn rolniczych i budowlanych oraz wielu nietypowych maszyn i urządzeń.

Oferujemy produkcję linek do samochodów zabytkowych i pojazdów z zabudową specjalną. Zaopatrujemy hurtownie w wysokiej jakości zamienniki nawet kilkukrotnie droższych cięgien OEM. Wytwarzamy linki na wymiar w seriach produkcyjnych oraz cięgna w pojedynczych egzemplarzach. Zapewniamy wsparcie przy projektowaniu linek dla nowych projektów oraz zastępujących stare, wysłużone rozwiązania.

Produkcja linek MZ Linka

Jesteśmy polską firmą rodzinną.

Stawiamy na indywidualne, partnerskie, niekorporacyjne podejście, co przekłada się na szybkość wdrożeń i realizacji zamówień. Oferujemy kompleksową obsługę: od konsultacji i projektu, przez produkcję partii prototypowej, po dostawę finalnego wyrobu. 30-letnie doświadczenie pozwala na opracowywanie dedykowanych, niezawodnych rozwiązań o wysokiej, powtarzalnej jakości.

Naszą nadrzędną wartością jest rzetelność – zawsze dotrzymujemy warunków ustalonych z zamawiającym.

Zacznij współpracę

FAQ

Z czego składa się cięgno?

Cięgno skonstruowane jest z wkładu (linki) zakończonego jedno- lub obustronnie końcówką. Długością cięgna jest wymiar linki wraz z zakończeniami w miejscach montażowych, tzn. w przypadku końcówek oczkowych i przegubów w osi otworu, od zewnętrznej strony gwintu lub wewnętrznej strony tulejki, którą się zapiera.

Większość cięgien posiada również osłonę (pancerz), w której pracują. Długość zespołu pancerza mierzona jest razem z zakończeniami w miejscach montażowych - od zewnętrznych krawędzi gwintu do rowka zabezpieczającego lub od skuwki do kołnierza wchodzącego w gniazdo montażowe.

Istotnym parametrem cięgna, szczególnie pchająco-ciągnącego, jest skok roboczy. To odcinek, o jaki musi przesunąć się wkład linki w pancerzu, aby wykonać zakładaną pracę. Poprawnie zamontowana linka powinna wykonać całą pracę, np. dźwigni, sama pozostając nadal napięta. Ewentualny luz przy jej nadmiarze będzie powodował wyłamywanie zakończenia linki i jej wczesne zużycie.

Jak zamówić linkę na wymiar?

W MZ-Linka zamówienie linki na wymiar jest bardzo proste. Do wyboru masz 4 opcje. Możesz przesłać do nas:

  • wykonany szkic lub rysunek z wymiarami,
  • uszkodzoną, ale kompletną linkę,
  • wzór linki do powielenia,
  • zdjęcie z wymiarami i średnicami linki.

Jakie są rodzaje linek?

  1. Linki ciągnące – to linki jednokierunkowego działania (linka hamulca, linka sprzęgła, linka gaszenia itp.).
  2. Linki pchająco-ciągnące – to linki dwukierunkowego działania (linka sterowania hydrauliką, linka zmiany kierunku jazdy itp.).
  3. Wałki giętkie – służą do przenoszenia momentu obrotowego (linka licznika szybkościomierza, linka przekazania napędu np. w kosiarce oraz w innych maszynach i urządzeniach).

Jak zwymiarować linkę?

szkic

Na początku zdecyduj, jakiego rodzaju linki potrzebujesz. Jeśli masz wątpliwości, skontaktuj się z doradcą MZ-Linka – chętnie pomożemy. Następnie określ:

  • średnicę wkładu linki lub jej wymaganą wytrzymałość;
  • długość całkowitą wkładu wraz z końcówkami w miejscach montażowych (w przypadku zakończeń oczkowych podaj wymiar od osi jednego oczka do osi drugiego oczka, od wewnętrznej strony tulejki lub zewnętrznych stron gwintu);
  • długość całkowitą pancerza wraz z końcówkami od ich zewnętrznych krawędzi;
  • średnicę i rozmiar zakończeń;
  • rodzaj gwintu;
  • skok linki (zakres roboczy), czyli odcinek, o jaki musi się ona przesunąć ze stanu minimum do maksimum, aby wykonać pracę.

Jak wygląda obsługa zamówień kooperacyjnych?

W przypadku zamówień kooperacyjnych, współpraca obejmuje uzgodnienia techniczno-konstrukcyjne, wykonanie partii prototypowej oraz produkcję właściwych wyrobów.

Masz inne pytanie?

Zadaj je tutaj